7 listopada uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci przyniosły do szkoły wszystko to, co niezbędne, aby przygotować  zdrowy posiłek.
Na szkolnych stolikach zabrakło w tym dniu książek i zeszytów, pojawiły się za to świeże warzywa, owoce, masło, sery, ciemne pieczywo. Mając na uwadze zasady higieny i bezpieczeństwa, każdy uczeń przygotował kolorowe kanapki, które smakowały wyjątkowo. W ten sposób młodsze dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, a starsi uczniowie mieli możliwość kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. 
Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą stosować zasady zdrowego żywienia na co dzień.