Choć styczeń to miesiąc zimowy i pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Szczególnie wtedy możemy wyrazić wdzięczność za trud, oddanie oraz wszystko, co od nich otrzymujemy. Tradycją naszej szkoły stały się już coroczne spotkania z okazji Dnia Seniora. W tym roku klasy 2a i 2b pod opieką wychowawczyń: Bożeny Góreckiej oraz Renaty Wilkołek przygotowały w dniu 16 stycznia wspaniałą imprezę upamiętniającą owe święto. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by móc podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Dzień 24 stycznia 2020 roku zapisze się w pamięci wszystkich Babć i Dziadków uczniów klasy zerowej. Tego dnia odbyła się uroczystość z okazji ich święta, podczas której występami zachwycały dzieci z oddziału przedszkolnego pod czujnym okiem wychowawczyń: Beaty Warzechy oraz Katarzyny Łotockiej.
Przedszkolaki prezentowały swój talent aktorski, wykonując inscenizację do wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Ponadto podczas występu dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o kochanych Babciach i Dziadkach oraz przedstawiły swoje umiejętności taneczne. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” oraz wręczeniem własnoręcznie wykonanych przez dzieci prezentów.
Dziadkowie z wielką radością oglądali występy swoich wnucząt, a spędzony czas umilił im słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
       Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość i życzymy dużo zdrowia oraz długich lat życia.