„Mała książka  – wielki człowiek”

Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka  – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest bezpłatny zarówno dla szkół jak i dla uczniów. Kampania Instytutu Książki realizowana jest od 2017 roku. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W skład wyprawki czytelniczej wchodzą:

  • „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

                Wyprawki Czytelnicze uroczyście wręczyła uczniom klas pierwszych Dyrektor Szkoły mgr Renata Marzec wraz z bibliotekarzami Anną Kowalską i Moniką Zając podczas zajęć w dniu 6 listopada 2020 roku. Wyprawki bardzo się naszym pierwszoklasistom spodobały! Szczególne zainteresowanie wzbudził Kreatywny alfabet. Relację z przekazania Wyprawek Czytelniczych można podziwiać w galerii.

Życzymy radości z czytania zarówno Uczniom jak i Rodzicom!