Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań. W Szkole Podstawowej w Jaworniku uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych i wręczenia nagród za osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021 odbyła się 24 czerwca 2021 r. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie spotkali się na apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, aby uroczyście podsumować miniony rok szkolny, wręczyć nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję uczniom klas 1-3 i klas 4-8 oraz rozstrzygnąć konkursy szkolne.
Wręczono statuetkę „Uczeń roku 2020/2021”. Tytuł i nagroda  jest przyznawana przez Radę Pedagogiczną za wzorową postawę. Laureatem tej nagrody został Jakub Silezin – uczeń klasy 7b. Jakub osiągnął wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, pełni funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, angażuje się w życie szkolnej społeczności i przez cały rok szkolny działał aktywnie na rzecz środowiska szkolnego.
Nagrodę promującą czytelnictwo „Czytelnik roku 2020/2021” przyznano Natalii Kaczmarczyk uczennicy klasy 1b. Podczas apelu wręczono również nagrody za osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych, a także w dziedzinie ekologii i wolontariatu. Składamy serdeczne gratulacje Rodzicom nagrodzonych uczniów i Uczniom za osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów!
Oficjalnie rok szkolny kończy się 25 czerwca 2021 r. W tym dniu o godzinie 9.00 uczniowie, rodzice i nauczyciele  mogli uczestniczyć we Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku celebrowanej przez ks. Sławomira Głuszka. Uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, odebrali świadectwa i udali się na upragniony odpoczynek!
Rok szkolny 2020/2021 był wyzwaniem zarówno dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli ze względu na pandemię i nauczanie zdalne. Dzięki zaangażowaniu i wytrwałości udało się przezwyciężyć wszystkie trudności! Życzymy radosnych i spokojnych wakacji!