W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” we wrześniu i październiku w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego zostało podjętych wiele działań, których koordynatorem była mgr Dorota Król.
Każda klasa od 0 do 3 przygotowała w swojej sali gazetkę na temat bezpieczeństwa na drodze, znajomości zasad, rozpoznawania znaków drogowych.  W klasach wyeksponowane były prace plastyczne poruszające tematykę bezpieczeństwa, uczniowie wykonywali także znaki drogowe.
W oddziale przedszkolnym oraz klasach 1-3 został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Bądź widoczny, bądź bezpieczny na drodze”. Do konkursu zgłoszono 23 prace plastyczne. Wyróżnione prace zostały nagrodzone i wyeksponowane na szkolnej wystawie.
Ogólnoszkolny konkurs wiedzy ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” dedykowany był dla klas 4-6. Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: dla klas 4 oraz 5-6. Udział w nim wzięło 31 uczniów. Konkurs przeprowadził nauczyciel techniki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.
Uczniowie klas 0 – 3 uczyli się piosenek i wierszy o ruchu drogowym, przypominali i utrwalali ,,5 zasad przechodzenia przez jezdnię”,  które w zabawowy sposób pozwoliły doskonalić zasady ruchu drogowego. Swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach mogli sprawdzić podczas zajęć w terenie i wycieczek.
W ramach zajęć techniki uczniowie klas 4 szerzej poznali zasady ruchu drogowego oraz wykonywali „Stonogi ” lub ,,Pana Stopa”.
Uczniowie mieli także możliwość korzystania z programów multimedialnych, gier planszowych i pomocy dydaktycznych na płytach CD, które zawierały materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na drodze.
Na zajęciach z wychowawcą dzieci z  klasy  4 – 6  wykonywały plakaty, uczniowie z klas 7 – 8 hasła i rymowanki  związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.
Podsumowanie  akcji nastąpiło w dniu 29 października 2021r. Podczas apelu dokonano podsumowania podjętych działań w ramach konkursu “Odblaskowa szkoła”. W naszej szkole dzień ten był ogłoszony „Dniem bezpieczeństwa”. Uczniowie z klas 0 – 3 zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki. Dyrektor Szkoły Renata Marzec wręczyła laureatom konkursów dyplomy i nagrody.