„CZYTAM Z KLASĄ .LEKTURKI SPOD CHMURKI”

     Klasa 3 melduje wykonanie pierwszego modułu innowacji pedagogicznej  „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Tym razem uczniowie  zapoznali się z lekturą pt. „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

    Opowiada ona o ciekawych przygodach, które pochodzący z Poznania podróżnik Kazimierz Nowak przeżył podczas swojej wyprawy do Afryki. Niezwykła podróż, pełna radości i trudów, była inspiracją do wielu ciekawych lekcji.  Na zajęciach uczniowie poznali charakterystykę kontynentu afrykańskiego, tworząc mapę z trasą podróży Kazika. Edukacji muzycznej towarzyszyły prawdziwe afrykańskie brzmienia. Dowiedzieli się, jakie instrumenty są najpopularniejsze w Afryce, poznali djembe, fletnię pana, czy agogo. Odkryli, że popularne na meczach wuwuzele pochodzą właśnie z Czarnego Lądu. Plastyka i technika były momentem artystycznego ujęcia elementów lektury- uczniowie tworzyli kolorowe afrykańskie maski. Serdecznie polecamy lekturę wszystkim, którzy są fanami podróżowania i pozycji literackich w stylu “Neli małej reporterki”. 

 Dziękujemy pani Monice Zając i pani Ani Kowalskiej za skorzystanie z Naszego zaproszenia i udział w zajęciach innowacyjnych.