W maju 2022 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło w naszej szkole następujące akcje:

  1. W dniach od 9 do 11 maja 2022 r. przeprowadzona została Zbiórka charytatywna na leczenie Mateusza Chrobaka z Sułkowic. W akcji wzięło udział 28 uczniów oraz 12 nauczycieli i pracowników szkoły. Zebraliśmy łącznie 450 zł, a pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji pomagającej Mateuszowi.
  2. W dniach od 12 do 19 maja 2022 r. przeprowadzona została kolejna edycja Akcji charytatywnej „Słodko jest pomagać”. Celem akcji koordynowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu, we współpracy z Myślenickim Klubem Wolontariatu, była zbiórka słodyczy z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 2022 dla pacjentów SPZOZ w Myślenicach, Szpitala Onkologicznego w Krakowie, podopiecznych Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz Placówki
    Opiekuńczo – Wychowawczej w Lubniu. W akcji wzięło udział 40 uczniów z klas 1 -8 oraz oddziału przedszkolnego. Zebraliśmy sporą ilość słodyczy (ciastek, czekolad, cukierków, batoników itp.), które zostaną przekazane dla dzieci i ich matek znajdujących się w wyżej wymienionych szpitalach i placówkach opiekuńczych.

Wszystkim Darczyńcom za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!