W dniu 1 czerwca Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Jaworniku obchodziła Dzień Patrona. Wybór tak szczególnego dnia był nieprzypadkowy, bowiem to właśnie 1 czerwca urodził się ksiądz Jan od Biedronki.  Uroczystość rozpoczęła się hymnem narodowym oraz pieśnią szkoły odśpiewanymi przez wszystkich uczniów w obecności pocztu sztandarowego.
Te pierwsze obchody  Dnia Patrona łączyły wiele elementów. Uczniowie klas VII oraz VIII pod opieka mgr Magdaleny Skałki w programie artystycznym przypomnieli najbardziej istotne fragmenty biografii ks. Jana Twardowskiego oraz jego twórczość. Wzruszający  i zachwycający był występ klasy III pod skrzydłami mgr Edyty Starzec-Sobieszkody w montażu słowno-muzycznym.
W tym dniu odbył się również  drugi, finałowy etap Konkursu wiedzy o życiu i twórczości ks. J. Twardowskiego przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII. Triumfator konkursu – Wiktor Sporysz otrzymał tytuł „Giganta  wiedzy o patronie” i zasiadł na tronie specjalnie przygotowanym dla zwycięzcy.
Dyrektor Szkoły – mgr Renata Marzec  wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu, a także podziękowała uczniom  biorącym udział w obchodach  Dnia Patrona za  kultywowanie pamięci o życiu i twórczości wybitnego poety, przyjaciela najmłodszych.