W dniu 5 października klasa czwarta udała się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Jesienne kolory oraz słoneczna pogoda sprawiły, że krajobraz parku zachwycił uczniów pięknem i bajkową scenerią. Wycieczkę rozpoczęło zwiedzanie Groty Łokietka. Podążając korytarzami tej najdłuższej w Parku jaskini, bo mierzącej  320 metrów, uczniowie zachwyceni byli wąskimi przejściami oraz słupami naciekowymi, pośród których można było ujrzeć postać orła czy też słonia. Nieodłącznym elementem  jaskini jest legenda o Władysławie Łokietku, który miał ukrywać się w grocie przez kilka tygodni.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się spacerem do Bramy Krakowskiej oraz Źródełka Miłości, podziwiając po drodze skalne formacje oraz bogactwo krajobrazu. W tym najmniejszym na terenie Polski parku narodowym znajduje się najwięcej gatunków roślin.
Kolejnym punktem wycieczki był Zamek w Ojcowie. Budowlę wzniesiono na polecenie Kazimierza Wielkiego, a jego  burzliwa historia sprawiła, iż z zamku pozostały tylko ruiny.  Kaplica na  Wodzie, usytuowana nad rwącym potokiem Ojcowa, okazała się pięknym, drewnianym kościółkiem, który zbudowali sami mieszkańcy miejscowości.
Zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale, który podobnie jak i Zamek w Ojcowie, znajduje się na Szlaku  Orlich Gniazd, zaczęło się nietypowo. Chętni uczniowie mogli wcielić się w rolę mincerza i własnoręcznie wybić monetę. Geneza nazwy tej obronnej budowli, wzniesionej na polecenie Kazimierza Wielkiego, łączy się z kilkoma legendami.  Poniżej zamku rozpościerały się wyjątkowe widoki na okoliczne pagórki i lasy oraz na najbardziej znaną skałę.  Maczuga Herkulesa, mająca 25 metrów wysokości, była jednym z niezapomnianych pejzaży podczas wycieczki.
Podczas drogi powrotnej uczniowie mogli dzielić się wrażeniami oraz wspomnieniami związanymi z wycieczką.