Po wakacjach uczniowie wrócili do odmienionej Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego. Podczas tegorocznego letniego wypoczynku, dzięki staraniom Dyrektor Szkoły – mgr Renaty Marzec, przeniesiona została pracownia informatyczna oraz biblioteka szkolna.
Salę komputerową usytuowano na parterze, pośrodku obu budynków, aby ułatwić dostęp uczniom wszystkich klas. Biblioteka zyskała nowoczesną przestrzeń, dostosowaną do potrzeb  zarówno uczniów klas starszych, jak i najmłodszych czytelników. W przestronnej sali pojawiło się miejsce przytulne i przyjazne dzieciom. Z pozyskanych przez szkołę funduszy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono zestaw puf wraz z szafką oraz dwa regały na kółkach, na których umieszczone są nowości biblioteczne. Dzieci bardzo chętnie korzystają z kącika czytelniczego, udowadniając, iż ” czytanie książek to najpiękniejsza zabawa…”.
Sale dydaktyczne dla uczniów klas pierwszych zostały dostosowane do najmłodszych wychowanków. Zakupiono nowe meble, wyposażone w wygodne i łatwo dostępne szuflady. Uczniowie mogą w nich przechowywać materiały plastyczne, teczki, podręczniki i ćwiczenia. Ponadto w salach tych zamontowano tablice interaktywne, które pozwalają na wzbogacenie  i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.
Wsparcie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, a w szczególności Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – Jarosława Szlachetki oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego przyczyniło się do realizacji planowanych zmian.