W dniu 22.11.2022r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku przeprowadzona została I edycja Gminnego Konkursu I Pomocy Przedmedycznej “Mały Ratownik” skierowana do uczniów klas VII i VIII prowadzonych przez Gminę Myślenice. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka. Celem Konkursu było propagowanie idei udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia utraty zdrowia i życia, rozwijanie empatii w stosunku do osób potrzebujących pomocy oraz nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacji stresowej.
W Konkursie wzięli udział uczniowie z 13 szkół.  Trzyosobowe zespoły reprezentujące poszczególne szkoły miały możliwość zaprezentowania wiedzy oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Do współpracy zaproszono Przedstawicieli Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział Myślenice, Malty Służby Medycznej Myślenice oraz uczniów klasy ratowniczej z Zespołu Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach, którym dziękujemy
Wyniki Konkursu:
    I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. św. Jadwigi Królowej w Myślenicach
    II miejsce zajęła Zespół Placówek Oświatowych w Drogini
    III miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Borzęcie
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i w zamierzeniach organizatorów będzie imprezą cykliczną.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a wygranym zespołom gratulujemy zwycięstwa.