Podsumowanie akcji charytatywnych przeprowadzonych w styczniu 2023 roku:
1. W dniach od 17 do 24 stycznia 2023 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło w szkole akcję, współorganizowaną z Gminnym Klubem Wolontariatu Myślenice, „Pomóż opatrunkiem”. Jej celem była pomoc Rodzinie z naszej gminy, która zmaga się z ciężką chorobą (męża i taty) i potrzebuje wsparcia w postaci opatrunków, bandaży i maści. W akcji wzięło udział 41 uczniów naszej szkoły. Efektem zbiórki było kilkadziesiąt opakowań:
– gazy metrowej,
– opasek dzianych podtrzymujących,
– kompresów z gazy oraz kilkanaście opakowań Microdacyny 60 w płynie.
Wszystkim Darczyńcom w imieniu zainteresowanej Rodziny serdecznie dziękujemy!

2. W dniu 29 stycznia 2023 roku siedemnastu Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu wzięło udział w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie kwestowali na terenie Jawornika, włączając się tym samym w zbiórkę środków na pomoc w leczeniu sepsy dzieci i dorosłych. Nasi Wolontariusze zebrali łącznie (jak podaje Sztab WOŚP Myślenice) 1569,10 zł.