W dniu 1 czerwca Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku przyłączyła się do obchodów święta wszystkich dzieci na całym świecie. Dyrektor Szkoły – mgr Renata Marzec złożyła życzenia uczniom poszczególnych klas, wręczając każdemu z nich upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Zamiast tradycyjnych lekcji zaplanowano szereg atrakcji.  Uczniowie klas I-III mieli okazję spędzić ów dzień na grach i zabawach pod opieką wychowawców. W drugim etapie edukacyjnym wychowankowie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, decydowali w których zajęciach wezmą udział.  Niektórzy z nich wybrali rywalizację w rzeczywistości wirtualnej (Virtual Reality) i za sprawą gogli VR przenieśli się w alternatywne otoczenie. Zajęcia z robotyki i programowania pozwoliły uczniom rozwijać kreatywność . Zawody w siatkówce, szachowe rozgrywki, turniej tenisa stołowego czy też rywalizacja w podbijaniu  piłki stopą zgromadziły wiele chętnych osób, dla których sportowe zmagania były nie tylko wyzwaniem, ale i rozrywką.  Dla uczniów oddanych sztuce zorganizowano lekcje malarstwa w plenerze oraz projektowania i tworzenia inicjałów.  Nie zabrakło również interesującego  filmu w ramach edukacji medialnej.
Uczniowie, którzy wykazali się największym talentem czy też zręcznością otrzymali dyplomy, nagrody i puchary podczas uroczystego apelu podsumowującego ten wyjątkowy dzień.