W niecodziennej lekcji, a właściwie imprezie sportowej – KINDER Joy of moving, zainicjowanej przez lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku  o tyczce – Monikę Pyrek – wzięli udział uczniowie klas VIIa  i VIIb. 
Dzięki zaproszeniu Burmistrza Jarosława Szlachetki w przedsięwzięciu, które odbyło się  17.10.23r. na hali sportowej w Myślenicach, uczestniczyli także uczniowie z innych szkół. Zajęcia miały charakter rekreacyjny, a od rywalizacji sportowej ważniejsza była wspólna zabawa i zachowanie zasad fair play.
Zainteresowanie i zachęcenie do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu nowych technologii, sprawdzenie koordynacji ruchowej, refleksu oraz celności na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych – to cele, które założono i zrealizowano podczas nietypowej alternatywnej lekcji WF-u. 
Uczniowie w podgrupach ćwiczyli na wyznaczonych stacjach pod okiem instruktorów sportu oraz wolontariuszy, próbując swoich sil i możliwości  w zakresie, m.in. koszykówki  z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z systemem mierzącym siłę strzału, biegu na 30 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego stymulatora, mobilnej ścianki wspinaczkowej.
Warto dodać, że oprócz zadowolenia i satysfakcji, pamiątkowych zdjęć każdy uczestnik otrzymał koszulkę oraz certyfikat.