W dniu 26 października 2023 roku Szkoła  Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i w domu oraz zachęcanie wszystkich do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
W akcji, zorganizowanej  przez bibliotekę szkolną, wzięli udział uczniowie klas I-VIII . Uczestnicy czytali ulubione książki przyniesione tego dnia z domowych biblioteczek lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Uczniowie mogli także przebrać się za wybraną postać literacką.
Mamy nadzieję, iż 250 czytających uczniów naszej szkoły przyczyni się do pobicia ostatniego rekordu, który w poprzednim roku wyniósł 578 433 osób.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję czytelniczą i przyłączenie się do bicia rekordu.