“Włącz Aktywność” to projekt realizowany od 2017 roku z gwiazdami sportu, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Wyjątkowi goście w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku opowiadali o sile marzeń, motywacji, przekuwaniu porażki w sukces. Marcin Prus dzielił się doświadczeniem zdobytym podczas sportowej kariery. Przekonywał młodzież, iż realizacja własnych marzeń związana jest z odwagą i determinacją w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Filip Pawełka specjalnie dla uczniów naszej szkoły przeprowadził trening związany z dyscypliną sportową, którą uprawia – koszykówką. Równocześnie zadziwił publiczność swą fizyczną sprawnością. Zbigniew Bródka – mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim zainspirował młodych uczestników do wyznaczania celu i dążeniu do niego pomimo przeciwności losu. W wydarzeniu wziął także udział Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka.
Uczniowie z zainteresowaniem i podziwem słuchali pasjonujących opowieści sportowców, którym motywacja  i konsekwencja pozwoliły odnieść sukces.
Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania za inspirującą  lekcję związaną z aktywnością fizyczną i sportem. Była to także dla naszych uczniów możliwość przekonania się, iż tylko od nich zależy, który krok zbliża ich do realizacji marzeń. Być może dzięki temu wśród dzisiejszej publiczności Szkoły Podstawowej w Jaworniku kryje się przyszły mistrz olimpijski?