Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju. Ich piękno mogli podziwiać uczniowie klas szóstych podczas wycieczki szkolnej, która odbyła się 20 maja.
Przygoda z Pieninami rozpoczęła się od odwiedzenia bacówki, przy szlaku turystycznym na Trzy Korony w Czorsztynie. Uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje oscypek i skosztować tych lokalnych specjałów. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie. Górująca nad jeziorem Czorsztyńskim warownia wywarła na uczestnikach ogromne wrażenie. Dużą atrakcją wycieczki był rejs gondolami po jeziorze z Czorsztyna do Niedzicy. Uczniowie podziwiali piękno przyrody i wznoszące się nad zalewem dwa średniowieczne zamki obronne. W Niedzicy można było obserwować otaczający
krajobraz Tatr i Pienin podczas spaceru po zaporze, której główny cel to ochrona przeciwpowodziowa.
Po tak intensywnym przedpołudniu uczniowie delektowali się pysznym obiadem w schronisku „ Trzy Korony” w Sromowcach Niżnych. Korzystając z pięknej pogody uczniowie spacerowali również do malowniczego Wąwozu Szopczańskiego i podziwiali majestatycznie wznoszące Trzy Korony.
Mimo zmęczenia uczniowie klas szóstych wrócili do domów pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji.