W dniu 12 kwietnia uczniowie klasy 4B wraz z wychowawcą Magdaleną Pielech i opiekunem Bernadettą Jamro mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej, gdzie rozpoczęli prawdziwą podróż po tajnikach lotnictwa.
To niezwykłe doświadczenie rozpoczęło się od ścieżki, którą każdy pasażer musi przejść od początku do końca, aby wylecieć. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda proces przygotowania samolotu do lotu, od wypakowania bagaży po załadunek nowych. Na tarasie widokowym uczniowie podziwiali spektakularny widok mnóstwa samolotów przylatujących i odlatujących, co na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Z bliska mogli śledzić, jak samoloty lądują i wzbijają się w powietrze, obserwując każdy detal tego niezwykłego procesu. Nie mogło zabraknąć także uczestnictwa w kontroli celnej, gdzie dzieci mogły z bliska przyjrzeć się, jak przebiega ten istotny etap. Uczniowie aktywnie uczestniczyli również w quizie, odpowiadając na pytania zadawane przez Panią przewodnik. Najbardziej zaangażowani mieli okazję spróbować swoich sił w symulatorze lotów, czując emocje towarzyszące pilotom podczas startu i lądowania. Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi pasażerowie, zajmujący miejsca w imitacji wnętrza samolotu. Na koniec mieli okazję zgromadzić pamiątki, które na długo będą im przypominać tę wyjątkową przygodę. 
Po niezwykłych doświadczeniach przyszedł czas na warsztaty pt. “od kiedy i dlaczego samolot lata”, podczas których dzieci zostały zaangażowane w różnorodne eksperymenty, doskonale się bawiąc i integrując. 
Cała wycieczka była nie tylko niezwykle pouczająca, ale i bardzo udana. Z uśmiechami na twarzach wszyscy uczniowie szczęśliwie powrócili do domów, bogatsi o nową wiedzę i niezapomniane wspomnienia, które na pewno na długo pozostaną w ich sercach.