Chcielibyśmy tutaj wrócić,
Chcielibyśmy tu zapukać,
Porozglądać się dokoła,
By dzisiejszy dzień odszukać.

Tymi słowami klasa VIII żegnała się w dniu 20 czerwca ze Szkołą Podstawową w Jaworniku. Wspomnienia i refleksje tegorocznych absolwentów związane ze szkołą skierowane były do młodszych uczniów, nauczycieli i rodziców. W części artystycznej uczniowie klas siódmych przygotowali inscenizację teatralną “Żona modna”. Ów satyryczny obraz XVIII-wiecznych obyczajów opierał się na przedstawieniu dwóch odmiennych stylów życia i myślenia. Dzięki temu ósmoklasiści uświadomili sobie jak ważne jest w życiu dokonywanie trafnych wyborów.
Dyrektor Szkoły – mgr Renata Marzec wręczyła nagrody finalistom i laureatom konkursów, wychowankom biorącym aktywny udział w życiu szkoły oraz uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Przedstawiła także osoby z klas IV – VIII, które zostały uhonorowane wpisem do Złotej Księgi Szkoły w roku szkolnym 2023/2024. Rodzicom wyróżniających się wychowanków Dyrektor Szkoły wręczyła listy gratulacyjne.
W dniu 21 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku przeznaczona dla klas I-III. Dyrektor Szkoły mgr Renata Marzec pogratulowała wszystkim uczniom uzyskanych wyników, podziękowała za aktywność i godne reprezentowanie szkoły oraz życzyła sukcesów uczniom klas trzecich w kolejnym etapie edukacyjnym.

Absolwentom Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku gratulujemy ukończenia Szkoły. Życzymy właściwych wyborów, wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń!
Żegnając rok szkolny 2023/2024 życzymy wszystkim uczniom wspaniałych, udanych i bezpiecznych wakacji.