W dniu 25 listopada klasa 5a udała się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszą destynacją było Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego. Imponujący budynek wraz z dwupoziomową świątynią wywarł na uczniach duże wrażenie. W sanktuarium dzieci mogły zobaczyć relikwie: płytę z grobu papieża, jego pastorał oraz ampułkę z krwią, umieszczoną w podstawie ołtarza w Kościele Relikwii. Górna część świątyni, powstała na planie ośmioboku, zachwyciła bogactwem treści teologicznych zawartych w mozaikach. Uczniowie mieli również okazję ujrzeć sutannę naznaczoną krwią Świętego Jana Pawła II z zamachu na jego życie w 1981 roku. Nad całością świątyni góruje ponad 50-metrowa wieża.
Po zwiedzaniu Sanktuarium uczestnicy wycieczki udali się do kina, by tam obejrzeć  familijny film animowany „Rodzinka rządzi”. Uczniowie mogli się przekonać jak ważne są rodzinne relacje na każdym etapie życia oraz dostrzec, że to nie rywalizacja jest najważniejsza, tylko współpraca.
Ostatni cel podróży przewidywał  wizytę w restauracji, gdzie przy wspólnym posiłku uczniowie mieli okazję porozmawiać i podzielić się wrażeniami z seansu filmowego.