W dniu 20 listopada uczniowie klas 3 odwiedzili Wieliczkę, by dalej wyruszyć w podróż do wnętrza Ziemi…
Dzielni wychowankowie  przemierzyli setki schodów oraz kilometry tuneli, by dojść do trzeciego poziomu kopalni na głębokość 135 m. Dowiedzieli się także, że Kopalnia Soli w Wieliczce liczy 9 poziomów i sięga na głębokość 327 metrów. Zmieściłaby się więc w niej wieża Eiffla, która jest krótsza o całe 3 metry. Część kopalni udostępniona do zwiedzania stanowi zaledwie 2% wszystkich wyrobisk wielickiej kopalni. Trasa zwiedzania wynosi 3,5 km, podczas gdy łączna długość kopalnianych chodników to aż 245 km.
W czasie 3-godzinnego zwiedzania dzieci poznały legendy związane z wielicką kopalnią oraz wzbogaciły wiedzę o najcenniejszym polskim zabytku. Dzięki wyjątkowym przewodnikom przyswoiły wiedzę w ciekawy i niecodzienny sposób. Na Trasie podziwiano komory solankowe, jeziorka, ślady dawnych prac górniczych i życia codziennego. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła kaplica Św. Kingi. Dzieci były zachwycone żyrandolami wykonanymi z solnych kryształów i solnymi rzeźbami.  
Szczególnie zainteresowanie wzbudziła także postać Skarbnika, który przygotował dla uczniów niespodzianki. Okazało się nawet, że wśród naszych uczniów ukrywa się królewna Kinga, która w końcu mogła zasiąść na królewskim tronie. Na zakończenie dzieci otrzymały mały poczęstunek oraz dyplomy dzielnych wędrowców.  Zmęczeni, ale i podekscytowani wyruszyli „szolą” na powierzchnię ziemi.
Klasy 3 były bardzo zadowolone z wycieczki, a wszyscy jej uczestniczy zabrali ze sobą rzecz najważniejszą i niezbędną – dobry humor!