Uczniowie naszej Szkoły 20 listopada 2019 r. uczestniczyli w drugim wyjeździe do Kina MUZA w MOKiS w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!
W podróż do świata filmu tym razem udali się uczniowie klas I-II. Podczas poprzedzającej sens filmowy prelekcji dowiedzieli się czym jest animacja poklatkowa oraz jak tworzy się opowieść,  czyli czym jest scenariusz filmowy. Wyświetlany film „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” reż. R. A. Sivertsen   / Norwegia 2018 bardzo spodobał się młodym widzom!
Prelekcja z pokazem multimedialnym dla grupy uczniów klas VI dotyczyła muzyki w filmowej. Uczestnicy projektu obejrzeli rewelacyjny film „Syn Winnetou” reż. A. Erkau / Niemcy 2015.
Przypominamy, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworniku biorą udział  w edycji 19/20 ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Łącznie projektem w naszej Szkole objęci są uczniowie klas 3 – grupa 20 uczniów oraz uczniowie klas 6 – grupa 20 uczniów.
Wybrana przez Kino Muza w Myślenicach propozycja tematyczna dla uczniów klas 1-3 to „Filmowe sekrety” , a dla uczniów klas 4-6 to „Świat filmu” – od kina niemego do współczesności.  
Szczegóły projektu można sprawdzić na stronie internetowej WWW.NHEF.PL