W dniach 16-18 czerwca uczniowie klas ósmych zmierzyli się z egzaminem podsumowującym ich czas spędzony w szkole podstawowej. Nadzwyczajne okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu sprawiły, że każdy ósmoklasista zapamięta ów egzamin jako jeden z najważniejszych w swoim życiu.
Który z przedmiotów egzaminacyjnych nie sprawił uczniom trudności, a nad którym pochylić się musieli nieco bardziej? – to jedno z pytań na które trudno znaleźć odpowiedź, bowiem zdania uczniów są podzielone.
Dla jednych język polski był łatwy, a zwłaszcza praca pisemna, w której (zdecydowana większość uczniów)skupiła się na napisaniu przemówienia do swoich kolegów i koleżanek na temat wartości książek i ich czytania. Wśród uczniów była to zaskakującą forma, gdyż w większości spodziewali się rozprawki.
Matematyka? Nie było tak źle! Taka opinia przeważała wśród egzaminowanych osób. Na pewno był to przedmiot, którego się bardzo obawiali, a zwłaszcza wystarczającej ilości czasu na poszczególne zadania.
W ostatnim dniu, podczas którego uczniowie mierzyli się z językiem obcym, każdy ze zdających opuszczał salę egzaminacyjną z ulgą. Niektórzy cieszyli się, że egzamin jest już za nimi, inni zadowoleni byli ze swojej pracy.
Towarzyszące czekaniu na wyniki egzaminu uczucie niepewności jest naszym uczniom nieobce, bowiem i sam egzamin odbył się w zmienionym terminie, a także niecodziennej formie. Obowiązujące wymogi higieniczno-sanitarne nakazywały uczniom noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego. Sale egzaminacyjne były dezynfekowane, a ławki ustawiono w odpowiedniej odległości. Do wszystkich zasad uczniowie wzorowo się stosowali, w związku z czym egzaminy odbyły się zgodnie z procedurami.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszych absolwentów!