W Szkole Podstawowej w Jaworniku rok szkolny zakończyliśmy w piątek 26 czerwca 2020 r. Był to rok pełen sukcesów naszych uczniów, zdobywania wiedzy, owocnej pracy, ale i pokonywania nieoczekiwanych trudności. Drugie półrocze okazało się wielkim wyzwaniem zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców naszych uczniów, w bardzo krótkim czasie nasza Szkoła zaczęła funkcjonować w trybie on-line. Z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią rozdanie świadectw i nagród za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 nastąpiło w kameralnym gronie w klasach z wychowawcą. Za wyniki w nauce nagrodzono łącznie 189 uczniów klas 0-VIII. Najwyższą średnią w klasach IV – VIII uzyskała Kinga Król uczennica klasy 6b. Za wzorową frekwencję nagrodzono 12 uczniów z klas I-VIII. Nagrodę promującą czytelnictwo „Czytelnik roku 2019/2020” przyznano Kacprowi Kaczmarczykowi uczniowi klasy 3a, za wzorowe czytelnictwo nagrodzono siedmiu uczniów i przyznano trzy podziękowania za działalność na rzecz biblioteki. Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w konkursach. Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy!! Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Jaworniku za zaangażowanie i ufundowanie nagród.
Tradycją Szkoły Podstawowej w Jaworniku jest przyznawana przez Radę Pedagogiczną za wzorową postawę nagroda „Wybitny Absolwent Roku 2019/2020”. Absolwentem roku szkolnego 2019/2020 za wyniki w nauce, wzorową postawę, zaangażowanie i  aktywność na rzecz środowiska szkolnego została Urszula Orzechowska – uczennica klasy 8b.
Pożegnanie absolwentów z pewnością nie było takie jak sobie wymarzyli po ośmiu latach nauki w murach Szkoły Podstawowej w Jaworniku, jednakże mimo obostrzeń sanitarnych, wychowawczynie klas ósmych mgr Dorota Król i mgr Renata Dziedzina postarały się, aby przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie klas ósmych spotkali się na hali gimnastycznej, a obok wychowawców z absolwentami w tym szczególnych dniu spotkała się Dyrektor Szkoły mgr inż. Anna Mirek oraz mgr Bożena Boczkaja. Absolwenci pożegnali szkołę i podziękowali nauczycielom za lata nauki. Fotografie z tej uroczystości możecie zobaczyć w galerii.
Przed nami wymarzone dwa miesiące wakacji. Mamy głęboką nadzieję, że pandemia ustąpi i będziemy mogli w pełni cieszyć się szkolnym życiem od września nowego roku szkolnego!