W dniu 28 kwietnia 2022r. dwudziestu uczniów naszej szkoły brało udział w zawodach z orienteeringu, czyli marszu na orientacje na terenie malowniczej Doliny Gościbii. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez myślenickie Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu w ramach realizacji projektu: Szkolny Orienteering na obszarach wiejskich. 

Na trasie zawodów zmierzyło się 80 uczniów z klas V- VIII szkół podstawowych z Jasienicy i Jawornika.  Drużyny w składzie 2 lub 3- osobowym miały za zadanie  odnaleźć kilkanaście prawidłowych  punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. Aby tego dokonać musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, logicznego myślenia oraz współpracy w zespole. Uczestnicy mieli do pokonania  dwie trasy o różnych poziomach trudności – jedna dedykowana była klasom piątym, a druga klasom siódmym. Reprezentanci naszej szkoły, mimo iż był to ich debiut w tego rodzaju zawodach, poradzili sobie świetnie podczas tej rywalizacji, zdobywając wysokie lokaty: 

W kategorii klas IV-VI:

II miejsce: Amelia Chlipała, Wiktoria Kaczorowska, Jagoda Tomal,

III miejsce: Klaudia Sordyl, Maja Światłoń

W kategorii VII- VIII klas:

II miejsce: Oliwia Basińska, Dawid Ciaputa, Mateusz Orzechowski

III miejsce: Szymon Luboń, Artur Pilch, Krystian Zborowski.

Na zakończenie zmagań najlepsze zespoły otrzymały nagrody i dyplomy. Uśmiech i zaangażowanie uczestników mówią same za siebie. To była niezapominana lekcja geografii, a przede wszystkim współpracy w zespole oraz samodzielności.