11 maja 2023r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Orienteeringu w Dolinie Gościbi koło Jasienicy.  Naszą szkołę reprezentowało 27 uczniów z klas 5b, 6b, 8b i 8c.
Na trasie zawodów zmierzyło się ok.100 uczniów z klas V- VIII szkół podstawowych z Jasienicy, Jawornika, Polanki i Osieczan.  Drużyny w składzie 2 lub 3-osobowym miały za zadanie odnaleźć kilkanaście prawidłowych  punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie.
Reprezentanci naszej szkoły świetnie sobie poradzili zdobywając wysokie lokaty: 

W kategorii V klas:
I miejsce: Adam Sołtys, Kacper Węgrzyn, Karol Sajak
III miejsce: Filip Bergel- Kiszka, Karol Maślerz Karol Szczurek

W kategorii VI- VIII klas:
I miejsce: Justyna Jawańska, Ewa Sołtys
II miejsce: Jagoda Tomal, Wiktoria Kaczorowska, Amelia Chlipała

To był bardzo dobrze wykorzystany czas. Lekcja czytania mapy, orientacji w przestrzeni, współpracy, precyzji,  sprytu, a także samodzielności. Uczniowie mogli ćwiczyć te kluczowe kompetencje w pięknym otoczeniu przyrody.  Mimo obłoconych butów i zadyszki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Fot. Angelika Oliwa