Zuzanna Góralik, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku, jest 2 dziewczynką w Polsce w swoim roczniku z najwyższym rankingiem FIDE w szachach klasycznych oraz 13 dziewczynką na świecie. Jest to najważniejszy szachowy ranking międzynarodowy.
Zainteresowanie Zuzanny “królewską grą” zaczęło się stosunkowo niedawno. Na początku była to jedna z wielu form spędzania wolnego czasu. Jednak w 2021 roku podczas wakacji Zuzanna rozpoczęła swą szachową przygodę na turniejach. W ciągu zaledwie pół roku dziewczynka poczyniła postępy, które inne dzieci uzyskują latami i może się już pochwalić ll kategorią szachową.
Od czerwca 2022 roku Zuzanna jest członkiem  klubu Mat Myślenice, w którym zbiera bardzo dużo pochwał. Od roku 2023 wybrana została do Małopolskiej Kadry Młodzików, skupiającej grupę 30 dzieci uzdolnionych szachowo.
Zuzanna brała udział w wielu turniejach i często zajmowała najwyższe miejsca. Obecnie dziewczynka zaczęła grać w turniejach open z dorosłymi zawodnikami. Jak sama przyznaje – woli rywalizować z bardzo dobrymi i przegrywać, gdyż w ten sposób uczy się więcej. Cieszy ją to bardziej niż wygrywanie z osobami na swoim poziomie.

Nauczcie dzieci grać w szachy,
a o ich przyszłość możecie być spokojni
Paul Morphy