Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jaworniku

Zapraszamy do biblioteki!

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI
Rok szkolny 2021/2022

BUDYNEK A   KLASY I-IV
POMIESZCZENIE NA PIĘTRZE BUDYNKU SZKOŁY

mgr Monika Zając

Poniedziałek   8 40 –   10 40
Wtorek   10 40 –  11 40
               12 30 –  13 30
Środa   8 00 –  9 30
           10 00 –  13 30
Czwartek   8 45 –  11 40
                 12 25 –  13 25
Piątek   8 00 –  11 00

BUDYNEK B   KLASY V-VIII
POMIESZCZENIE NA PARTERZE BUDYNKU SZKOŁY

mgr Anna Kowalska

Poniedziałek   9 30 – 10 30
Wtorek   10 30 – 12 30
Środa   8 30 – 13 30
Czwartek   8 30 – 13 30
Piątek   10 00 – 12 00

I Gminny Konkurs Biblioteczny
W świecie książek

WYNIKI

I Gminny Konkurs Biblioteczny W świecie książek

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworniku serdecznie zaprasza wszystkich uczestników Gminnego Konkursu Bibliotecznego dla uczniów szkół podstawowych „W świecie książek” wraz z Opiekunami na galę rozdania nagród w I edycji Konkursu pod hasłem „Książkowe inspiracje”.
Uroczystość odbędzie się w terminie podanym w regulaminie Konkursu – 16 czerwca 2021 roku (środa) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Jaworniku.
Podczas gali zostaną wręczone nagrody laureatom Konkursu zgodnie z załączonym protokołem oraz finalistom etapów szkolnych.

I Gminny Konkurs Biblioteczny
W świecie książek

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jaworniku oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zapraszają do udziału w I Gminnym Konkursie Bibliotecznym „W świecie książek” dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja Konkursu odbędzie się pod hasłem “Książkowe inspiracje”. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa w Jaworniku.

WYSTAWA DOKUMENTÓW ZWIĄZANYCH
Z KS. JANEM TWARDOWSKIM

Z książką w domu

Dziękujemy  wszystkim za udział w Bibliotecznym Konkursie Fotograficznym Z książką w domu. Gratulujemy kreatywności! Wasze zdjęcia są rewelacyjne! Komisja konkursowa miała  bardzo trudne zadanie. Nagrodzono zdjęcia: Antosi Góreckiej, Gabrysi Skałby, Wiktorii Kaczorowskiej, Franka Pawłowskiego, Jakuba Silezina, Sebastiana Grząślewicza, Larissy Susuł, Jana Góreckiego oraz Mileny Łopaty. Nagrody wręczymy na zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Cieszymy się, że czytanie jest dla Was świetnym sposobem spędzania wolnego czasu!
Wszystkie przesłane prace publikujemy!
GALERIA
(kliknij w obrazek)

Biblioteczny Konkurs Fotograficzny dla uczniów klas 0 – VIII
Szkoły Podstawowej w Jaworniku

„Z książką w domu”

Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia z książką podczas czytania w domu. Na zdjęciu może znajdować się uczeń, ale nie musi. Najważniejsze przy ocenie zdjęć konkursowych będą : pokazanie, że czytanie jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu podczas kwarantanny, kreatywność, artystyczne ujęcie tematu. Zdjęcia konkursowe przesyłamy w wiadomości za pomocą Facebooka naszej biblioteki. W wiadomości podajemy imię i nazwisko autora zdjęcia oraz klasę.  Czas nadsyłania prac od 30 marca do 15 kwietnia 2020 roku. Najciekawsze zdjęcia opublikujemy na naszym Facebooku, a autorzy trzech zwycięskich prac otrzymają nagrody książkowe!  Zachęcamy do udziału w konkursie!
W razie pytań prosimy o kontakt: biblioteka.jawornik@interia.pl  

BIBLIOTEKARZE Anna Kowalska i Monika Zając

KSIĄŻKA ON-LINE

Zachęcamy do korzystania ze stron z dostępnymi książkami on-line:

Propozycje czytelnicze:

 1. Portal lektury.gov.pl

https://lektury.gov.pl/

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

 1. Portal Bajkowy zakątek

https://www.bajkowyzakatek.eu/

Propozycja dla młodszych czytelników!

BIBLIOTEKARZE  Anna Kowalska i Monika Zając

Kontakt mailowy: biblioteka.jawornik@interia.pl

Biblioteka Szkoły Podstawowej
w Jaworniku

      W 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
w Jaworniku została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymując wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w kwocie 15 tys. zł
(12 000 zł z dotacji + 3000 zł Urząd Miasta i Gminy Myślenice)

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim, na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce, poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN.

Nasza Szkoła od marca 2019 roku prowadzi  działania w ramach Priorytetu 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

Zrealizowane działania:

 • Ankieta wyboru książek skierowana do uczniów klas 4-8 oraz Samorządu Uczniowskiego.
 • Pudełko na propozycje zakupu książek  dla uczniów klas 1-3.
 • Współpraca z Samorządem Uczniowskim, Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworniku, Miejską Biblioteką Publiczną w Myślenicach i filią w Jaworniku oraz Biblioteką Pedagogiczną w Myślenicach.
 • LISTA KSIĄŻEK PLANOWANYCH DO ZAKUPU W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JAWORNIKU W RAMACH DOTACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA .
 • PRZERWA NA CZYTANIE – ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
 • DZIEŃ KSIĄŻKI  – uroczystość dla całej społeczności szkolnej.
 • PROJEKT EDUKACYJNY – międzyklasowy konkurs na prezentację książki wybranej przez uczniów do zakupu w ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa podczas obchodów Dnia Książki. Prezentacje konkursowe miały formę happeningu z elementami promocji czytelnictwa i zachęceniem do przeczytania wybranej  książki  przygotowanego przez poszczególne zespoły klasowe jako projekt edukacyjny na podstawie przydzielonej książki.
 • Konkurs czytelniczy „Super czytelnik”- wybór najlepszego czytelnika z każdej klasy od 1 do 6.
 • Konkurs czytelniczy „Czytelnik roku 2018/2019” – wybór najlepszego czytelnika z klas 7-3 gimnazjum.

PROJEKTY EDUKACYJNE 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Galeria


Biblioteka Szkoły Podstawowej
w Jaworniku

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły.

Jest ona przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców
oraz wszystkich pracowników szkoły.

Tutaj możecie znaleźć ważne informacje, ciekawe książki.
Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i mogą swobodnie
wybierać książki.

W naszej bibliotece znajdziesz wiele interesujących książek, od bajek do wydawnictw popularnonaukowych.
Jeśli potrzebujesz przygotować się do lekcji ze słowników, encyklopedii czy innych wydawnictw informacyjnych, przyjdź do czytelni.
Jesteś miłośnikiem zwierząt? A może jesteś szczęśliwym właścicielem jakiegoś czworonoga? W naszej bibliotece znajdziesz bogaty zbiór książek na temat zwierząt, a także roślin.
Będąc wielbicielem przygód i dalekich podróży do egzotycznych krajów zajrzeć powinieneś do działu z książkami podróżniczymi i przygodowymi.
A może marzysz o wędrówkach w przeszłość? Zastanawiasz się, jak żyli nasi przodkowie ? W dziale historycznym czekają na Ciebie książki, które zaspokoją Twoją ciekawość.
Niektórzy z pewnością mają ochotę spotkać Kosmitów, odbyć dalekie podróże do nieznanych Galaktyk lub wsiąść w wehikuł czasu – cóż, możesz to zrobić sięgając po książki z działu literatury fantastyczno-naukowej.


Serdecznie zapraszamy na naszą stronę FB,
gdzie zamieszczane są bieżące informacje
na temat biblioteki:

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Library/Biblioteka-Szkoły-Podstawowej-im-Kornela-Makuszyńskiego-w-Jaworniku-194118937295472/


Bibliotekarze

mgr ANNA KOWALSKA 


mgr MONIKA ZAJĄC   


Kontakt e-mail: biblioteka.jawornik@interia.pl