W dniach od 06 do 28 marca 2023 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło kolejną akcję charytatywną, współorganizowaną z Gminnym Klubem Wolontariatu – była to zbiórka dla bezdomnych, podopiecznych Dzieła Pomocy Ojca Pio w Krakowie.
W Dziele Pomocy św. Ojca Pio działa łaźnia, pralnia oraz garderoba – starają się przez to odpowiedzieć na podstawowe potrzeby bezdomnych: kąpiel, higiena, dostęp do tego, z czego my w naszych domach i łazienkach korzystamy codziennie. Rocznie odbywa się w Dziełowej łaźni ponad 5 tysięcy kąpieli rocznie, dlatego potrzeby są duże. W związku z tym Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio zwróciło się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki bielizny damskiej i męskiej, którą będzie można następnie rozdać potrzebującym.
W naszej szkole w akcję włączyły się 32 osoby, dzięki którym udało się uzbierać 2 pełne kartony bielizny dla potrzebujących. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Gminnego Klubu Wolontariatu, skąd trafią bezpośrednio do siedziby Dzieła Pomocy Ojca Pio w Krakowie.
Wszystkim Darczyńcom w imieniu Obdarowanych serdecznie dziękujemy i gratulujemy postawy.