W dniu 13 grudnia uczniowie klas szóstych oraz  kilka osób z klasy piątej pod opieką wychowawców: Renaty Bieli, Renaty Teper oraz Moniki Zając wzięli udział w wycieczce do Niepołomic. 
Pierwszym punktem programu było Muzeum Niepołomickie zlokalizowane w  Zamku Królewskim, zwanym „Małym Wawelem”. Będąc w niegdysiejszej  rezydencji Piastów i Jagiellonów, uczniowie mieli wyjątkową okazję do poznania bogatej  historii, wielu legend i ciekawostek związanych z pobytami polskich królów, a także zwrócenia uwagi na detale architektury. Uczestnicy wycieczki zwiedzali nową wystawę: Edycja sportowa, która  jest kolejną z cyklu wystaw czasowych organizowanych w ramach wystawy stałej pt. “Niepołomice. Miasto, czas i ludzie”.  Podczas tej wystawy uczniowie mogli poznać historię sportu, począwszy od gier towarzyskich i zabaw dziecięcych, po współczesność i awans drużyny piłkarskiej „Puszcza Niepołomice” do Ekstraklasy. Na zakończenie wizyty w Zamku Królewskim młodzież podziwiała piękny dziedziniec w świątecznej już odsłonie, a także „spotkała się” ze Stańczykiem. 
Kolejnym punktem programu było  Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, gdzie wychowankowie udali się w niezwykłą kosmiczną podróż. Uczniowie mieli tu okazję zapoznać się z różnymi zagadnieniami dotyczącymi urządzeń astronomicznych oraz kosmosu. Podczas prelekcji usłyszeli o powstaniu i budowie Układu Słonecznego, o Mikołaju Koperniku, a nawet mieli okazję dotknięcia prawdziwego meteorytu. Kulminacyjnym momentem był pokaz w sali Planetarium, gdzie uczniowie spojrzeli na niebo oczami starożytnych.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do domów w dobrych humorach i wyposażeni w sporą dawkę wiedzy o Wszechświecie,  a także dziedzictwie kulturowym oraz sportowym  naszego kraju.