W świecie poezji na wszystko spojrzeć można jak na coś wyjątkowego, gdyż jak przekonywała Wisława Szymborska, żaden kamień, żadna nad nim chmura, żaden dzień i żadna po nim noc (…)  zwyczajne nie jest.
Okazją do poetyckiej refleksji był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworniku Konkurs Recytatorski, który odbył się w dniach 19 oraz 21 marca.
Konkurs miał na celu ukazanie piękna literatury i zainteresowanie poezją dziecięcą, uwrażliwianie na piękno poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Oceny uczestników konkursu dokonała komisja w składzie: Wicedyrektor Szkoły – mgr Piotr Antkiewicz, mgr Elżbieta Kurek, mgr Monika Zając biorąc pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa, a także ogólny wyraz artystyczny.
Do recytatorskich zmagań przystąpiło 17 uczniów z klas I-III oraz 12 uczniów z klas IV-VIII, będących laureatami etapów klasowych.
Najmłodsi uczestnicy konkursu, którzy debiutowali w poetyckich szrankach, zachwycili i oczarowali komisję konkursową. Staranne przygotowanie w postaci przemyślanych strojów oraz rekwizytów sprawiło, iż występy uczniów były ciekawe i emocjonujące.

Uczniowie nagrodzeni miejscami I – III będą reprezentować Szkołę w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych o Myślenicki “Laur Recytacji 2024”.

W kategorii klas I-III:
I miejsce      Maksymilian Nowak, klasa IIIa
II miejsce     Zuzanna Hudaszek, klasa IIIb
III miejsce    Kajetan Szlachetka, klasa IIa
                    Oliwia Grajkowska, klasa IIIa

Wyróżnienie:  Maria Łapa, klasa Ia
                      Ewa Balawender, klasa Ib
                      Julia Hudaszek, klasa IIa

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce     Lena Podoba, klasa Va
II miejsce    Emilia Domin, klasa VIa
III miejsce    Hanna Balawender, klasa IVa
Wyróżnienie:  Gabriela Łatka, klasa IVb

W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce    Klaudia Sordyl, klasa VIIa
II miejsce   nie przyznano
III miejsce  nie przyznano

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim utalentowanym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.