W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to święto, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.  W tym dniu uczniowie naszej szkoły podczas zajęć edukacyjnych w różnorodny sposób poznawali ,działania które każdy z nas może podjąć, aby skutecznie przyczynić się do ratowania środowiska.
Z tej okazji odbył się również apel, na którym przybliżono historie Dnia Ziemi i potrzebę zachowań proekologicznych. Zwieńczeniem Dnia Ziemi w naszej szkole był pokaz mody ekologicznej, w ramach konkursu „EKOMODA” dla uczniów klas IV- VII.
Uczestnicy konkursu zaprojektowali i wykonali pomysłowe i oryginalne Eko-stroje z surowców wtórnych oraz materiałów naturalnych. Modele i modelki zaprezentowały nie tylko piękne stroje, ale również niespotykaną biżuterię i dodatki w postaci kapeluszy, czapek, torebek i naszyjników. 
Wszystkie stroje wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością i dbałością wykonania w najmniejszym szczególe.
Oto laureaci konkursu:
Praca indywidualna:
I miejsce – Justyna Skóra – kl.5a
II miejsce- Lena Podoba – kl.5a
III miejsce-Kacper Knapik – kl.4a
Wyróżnienia:
Marta Shalai – kl.4a
Magdalena Sieńko – kl.4b.
Nadia Wronka – kl.4b.
Evelina Pieczara – kl.4b.
Karolina Czystowski – kl.5a
Praca grupowa:
I miejsce- Julia Bochenek, Klaudia Sordyl – kl.7a
II miejsce- Anna Sumera, Aleksandra Sosin – kl.5a
III miejsce- Julka Hodurek, Lena Bylica, Hanna Balawender – kl. 4a
III miejsce- Milena Kurowska i Maja Woźnica – kl.6b
Wyróżnienia:
Nikola Szlachetka, Nikola Ćwieżyk, Natalia Kaczmarczyk – kl.4b
Gabriela Ziarnik, Łucja Wątorek – kl.4b
Emilia Dymek, Kamila Basińska – kl.5a
Nikola Boczkaja, Wiktoria Wilk. Amelia Sala – kl.5a
Dawid Knapik, Jakub Leśniewski – kl.5a
Emilia Domin, Natalia Bartosz – kl.6a
Mikołaj Sieńko, Zuzanna Burnos, Martyna Łapa, Klaudia Hołuj – kl.7b
Dziękujmy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i kreatywność w tworzeniu projektów, które zwracają uwagę na znaczenie dbałości o naszą planetę i odpowiedzialność za środowisko.