Sprawozdanie z akcji charytatywnych przeprowadzonych
przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Jaworniku
w I półroczu roku szkolnego 2020/2021

W I okresie roku szkolnego 2020/2021 zorganizowano następujące akcje :
1. Zbiórka zakrętek plastikowych dla potrzebującego pomocy byłego ucznia naszej szkoły. Jest to akcja cykliczna i do tej pory zostały przeprowadzone cztery edycje zbiórki, w których łącznie zebrano 181 585 sztuk zakrętek.
2. Akcja charytatywna „Mikołaj w szpitalu” organizowana we współpracy z Gminnym Klubem Wolontariatu. W akcji wzięło udział 30 uczniów i nauczycieli. Zebrano prezenty jak na załączonym zdjęciu :

3. Udział w akcji MEN „Razem na Święta”, której celem było zarówno niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne, które następnie przekazali osobom bliskim lub samotnym.

4. Akcja charytatywna „Gwiazdka dla starszych i chorych zwierząt”. Zbiórka darów dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt organizowana przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, w formie konkursu dla przedszkoli i szkół. W akcji wzięło udział 29 uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zebrano 80,5 kg suchej i mokrej karmy dla kotów i psów oraz przysmaki i inne akcesoria (jak na załączonym zdjęciu) .

Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy.
Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych przeprowadzanych na terenie naszej szkoły.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Renata Dziedzina
oraz Wolontariusze