W dniu 22 października w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku  odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Pogadanka była przeprowadzona w dwóch grupach wiekowych: dla klas 0 – 6 oraz dla uczniów z klas 7- 8. Głównym celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem „pieszego”. Uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowego przekraczania jezdni, a także poruszania się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Omawiane były zasady zachowania się w miejscach oczekiwania na przyjazd busa oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia,  np. gdy zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą. Uczniom  z klas starszych policjanci zwrócili również uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy rowerem.
Policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyli, że piesi widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni.
Wszyscy uczniowie z wielką uwagą słuchali wskazówek i rad, które będą miały wpływ na bezpieczeństwo uczniów podczas poruszania się po drogach.