W dniu 27 października w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się  III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i w domu oraz zachęcanie wszystkich do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
W akcji, zorganizowanej  przez bibliotekę szkolną, wzięli udział uczniowie klas I-VIII . Uczestnicy  czytali ulubione książki przyniesione tego dnia z domowych biblioteczek lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Stworzona specjalnie z tej okazji strefa czytania pozwoliła uczniom przenieść się w magiczny świat książek.
Mamy nadzieję, iż 230 czytających uczniów naszej szkoły  przyczyni się do pobicia ostatniego rekordu, który w poprzednim roku wyniósł 377 586 osób.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję czytelniczą i przyłączenie się do bicia rekordu.