W dniu 20 października uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie podczas kolejnej edycji Szkolnego Orienteeringu. 
Tym razem zawody turystyczno-sportowe odbyły się na zupełnie nowej, leśnej trasie w Jaworniku,  przygotowanej przez Myślenickie Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu specjalnie dla uczniów naszej szkoły. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali organizatorzy oraz nauczyciele: Renata Biela, Dorota Król, Monika Boczarska-Owczarkiewicz i Wojciech Pułka.
Do zmagań z mapą przystąpiło 55 uczniów z klas 5a, 6a, 6b, 7a, 7b, 8a.   Zawodnicy zmierzyli się z tematycznymi trasami, poszukując prawidłowych punktów kontrolnych i ciesząc się aktywnością na świeżym powietrzu. Uczniowie w grupach 2-3osobowych z zaangażowaniem szukali wyznaczonych punktów oraz rozwiązywali zadania. Takie zawody, to nie tylko dobra zabawa, ale także nauka precyzji, szybkości, współpracy, odpowiedzialność za grupę. 
Młodzież z naszej szkoły bardzo dobrze poradziła sobie z przebyciem i rozwiązaniem na tej nowej, dość trudnej trasie. 

Najwyższe wyniki zdobyli:
W kategorii klas V-VI:
I miejsce: Adam Sołtys, Karol Sajak
II miejsce:  Martyna Jamro, Anna Sumera
III miejsce: Filip Bergel-Kiszka, Karol Maślerz 

W kategorii klas VII – VIII:
I miejsce:  Jagoda Tomal, Wiktoria Kaczorowska, Amelia Chlipała
II miejsce: Klaudia Hołuj, Martyna Łapa, Arkadiusz Komajda, 
III miejsce: Maja Światłoń, Patryk Niklas, Szymon Łapa